MCW0406MD5499BP100
DigiKeys varenummer
MCW0406MD5499BP100-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MCW0406MD5499BP100
Beskrivelse
RES SMD 54.9 OHM 1/4W 0604 WIDE
Detaljeret beskrivelse
54.9 Ohms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand Bred 0604 (1610 metrisk), 0406 Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
MCW0406MD5499BP100 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,063" B (1,00mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)