MCU0805MD1002BP100
DigiKeys varenummer
MCU0805-10.0K-MBTR-ND - Tape & Reel (TR)
MCU0805-10.0K-MBCT-ND - Afskåret tape (CT)
MCU0805-10.0K-MBDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MCU0805MD1002BP100
Beskrivelse
RES 10K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms ±0,1% 0,26W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
MCU0805MD1002BP100 Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,62mm)