MCU08050D1002BP500
DigiKeys varenummer
MCU0805-10K-DBTR-ND - Tape & Reel (TR)
MCU0805-10K-DBCT-ND - Afskåret tape (CT)
MCU0805-10K-DBDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MCU08050D1002BP500
Beskrivelse
RES 10K OHM 0.1% 1/8W 0805
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Anti-svovl Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
MCU08050D1002BP500 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)