MCU08050C6804FP500
DigiKeys varenummer
MCU08050C6804FP500-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MCU08050C6804FP500
Beskrivelse
RES 6.8M OHM 1% 1/8W 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6.8 MOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Anti-svovl Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
MCU08050C6804FP500 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)