MCT06030D1200BP500
DigiKeys varenummer
749-MCT06030D1200BP500TR-ND - Tape & Reel (TR)
749-MCT06030D1200BP500CT-ND - Afskåret tape (CT)
749-MCT06030D1200BP500DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MCT06030D1200BP500
Beskrivelse
RES 120 OHM 0.1% 1/10W 0603
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
120 Ohms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl Tyndfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,061" L x 0,033" B (1,55mm x 0,85mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)