MCT06030D1000BP500
DigiKeys varenummer
749-1690-2-ND - Tape & Reel (TR)
749-1690-1-ND - Afskåret tape (CT)
749-1690-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MCT06030D1000BP500
Beskrivelse
RES 100 OHM 0.1% 1/10W 0603
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 Ohms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MCT06030D1000BP500 Modeller
Funktioner
Anti-svovl
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,061" L x 0,033" B (1,55mm x 0,85mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)