MCA1206MD2004BP100
DigiKeys varenummer
749-MCA1206MD2004BP100TR-ND - Tape & Reel (TR)
749-MCA1206MD2004BP100CT-ND - Afskåret tape (CT)
749-MCA1206MD2004BP100DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MCA1206MD2004BP100
Beskrivelse
RES 2M OHM 0.1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
2 MOhms ±0,1% 0,52W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)