MCA12060D7960BP100
DigiKeys varenummer
MCA12060D7960BP100-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MCA12060D7960BP100
Beskrivelse
RES 796 OHM 0.1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
796 Ohms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Anti-svovl Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
MCA12060D7960BP100 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)