VJ2008A150KXUSTX2
DigiKeys varenummer
720-VJ2008A150KXUSTX2TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
VJ2008A150KXUSTX2
Beskrivelse
MLCC
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 pF ±10% 250VAC Keramiske kondensatorer C0G, NP0 2008 (5020 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
X2
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
2008 (5020 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,080" B (5,08mm x 2,03mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,086" (2,18mm)