VJ1206Y683JXBAC
DigiKeys varenummer
720-VJ1206Y683JXBACTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ1206Y683JXBACCT-ND - Afskåret tape (CT)
720-VJ1206Y683JXBACDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
VJ1206Y683JXBAC
Beskrivelse
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1206
Detaljeret beskrivelse
0.068 µF ±5% 100V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
VJ1206Y683JXBAC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,067" (1,70mm)