VJ0805Y561JXCAP kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Datablad
Similar
Parametrisk ækvivalent
Direkte
KEMET
560 pF ±5% 200V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
VJ0805Y561JXCAP
DigiKeys varenummer
VJ0805Y561JXCAP-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
VJ0805Y561JXCAP
Beskrivelse
CAP CER 560PF 200V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
VJ0805Y561JXCAP Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)