VJ0805Y471KXBMC
DigiKeys varenummer
720-VJ0805Y471KXBMCTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ0805Y471KXBMCCT-ND - Afskåret tape (CT)
720-VJ0805Y471KXBMCDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
VJ0805Y471KXBMC
Beskrivelse
CAP CER 470PF 100V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
470 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
VJ0805Y471KXBMC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)