VJ0805H103JXAAC
DigiKeys varenummer
VJ0805H103JXAAC-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
VJ0805H103JXAAC
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 50V X8R 0805
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer X8R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
VJ0805H103JXAAC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Mfr
Funktioner
Høj temperatur
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)