VJ0603Y563JXXAC kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
Direkte
KEMET
0.056 µF ±5% 25V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
VJ0603Y563JXXAC
DigiKeys varenummer
VJ0603Y563JXXAC-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
VJ0603Y563JXXAC
Beskrivelse
CAP CER 0.056UF 25V X7R 0603
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
VJ0603Y563JXXAC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,038" (0,97mm)