VJ0603Y152KXJAP | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | VJ0603Y152KXJAP-ND - Tape & Reel (TR) |
Producenter | |
Producentens varenummer | VJ0603Y152KXJAP |
Beskrivelse | CAP CER 1500PF 16V X7R 0603 |
Producentens standard leveringstid | 12 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 1500 pF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | VJ0603Y152KXJAP Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 150°C |
Serie | Applikationer |
Emballage Tape & Reel (TR) | Monteringstype |
Varestatus Aktiv | Pakke/hus 0603 (1608 metrisk) |
Kapacitans | Størrelse/dimension 0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm) |
Tolerance ±10% | Tykkelse (maks.) 0,038" (0,97mm) |