VJ0402A150FXAAC
DigiKeys varenummer
VJ0402A150FXAAC-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
VJ0402A150FXAAC
Beskrivelse
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0402
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 pF ±1% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
VJ0402A150FXAAC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±1%
Tykkelse (maks.)
0,024" (0,60mm)