GA0805H472KXABC31G
DigiKeys varenummer
720-GA0805H472KXABC31GTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-GA0805H472KXABC31GCT-ND - Afskåret tape (CT)
720-GA0805H472KXABC31GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GA0805H472KXABC31G
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 50V X8R 0805
Detaljeret beskrivelse
4700 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X8R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
GA0805H472KXABC31G Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)