GA0603Y103KXAAC31G
DigiKeys varenummer
720-GA0603Y103KXAAC31GTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-GA0603Y103KXAAC31GCT-ND - Afskåret tape (CT)
720-GA0603Y103KXAAC31GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GA0603Y103KXAAC31G
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
GA0603Y103KXAAC31G Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,038" (0,97mm)