GA0603H102JXBAC31G | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | GA0603H102JXBAC31G-ND - Tape & Reel (TR) |
Producenter | |
Producentens varenummer | GA0603H102JXBAC31G |
Beskrivelse | CAP CER 1000PF 100V X8R 0603 |
Producentens standard leveringstid | 12 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 1000 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer X8R 0603 (1608 metrisk) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | GA0603H102JXBAC31G Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 150°C |
Tolerance ±5% | Størrelse/dimension 0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm) |
Spænding - Nominel | Tykkelse (maks.) 0,038" (0,97mm) |