GA0402A470JXBAP31G
DigiKeys varenummer
720-GA0402A470JXBAP31GTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-GA0402A470JXBAP31GCT-ND - Afskåret tape (CT)
720-GA0402A470JXBAP31GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GA0402A470JXBAP31G
Beskrivelse
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0402
Detaljeret beskrivelse
47 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
GA0402A470JXBAP31G Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,024" (0,60mm)