TR3D157K016C0060
DigiKeys varenummer
718-1775-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1775-1-ND - Afskåret tape (CT)
718-1775-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TR3D157K016C0060
Beskrivelse
CAP TANT 150UF 10% 16V 2917
Detaljeret beskrivelse
150 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2917 (7343 metrisk) 60mOhm
EDA/CAD-modeller
TR3D157K016C0060 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
60mOhm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
D
Spænding - Nominel
16 V