TM8M105K016UBA
DigiKeys varenummer
718-1728-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TM8M105K016UBA
Beskrivelse
CAP TANT 1UF 10% 16V 0603
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 0603 (1608 metrisk) 12Ohm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TM8M105K016UBA Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
12Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,033" B (1,60mm x 0,85mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,039" (0,99mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
M
Spænding - Nominel
16 V