T55V686M010C0060
DigiKeys varenummer
3581-T55V686M010C0060TR-ND - Tape & Reel (TR)
3581-T55V686M010C0060CT-ND - Afskåret tape (CT)
3581-T55V686M010C0060DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T55V686M010C0060
Beskrivelse
CAP TANT POLY 68UF 10V 2917
Detaljeret beskrivelse
68 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 10 V 2917 (7343 metrisk)
Kategori
Type
Formstøbt
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
68 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,079" (2,00mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
V
Spænding - Nominel
10 V