T55D477M6R3C0007
DigiKeys varenummer
718-2326-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-2326-1-ND - Afskåret tape (CT)
718-2326-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T55D477M6R3C0007
Beskrivelse
CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 6.3 V 2917 (7343 metrisk) 7mOhm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
T55D477M6R3C0007 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
7mOhm @ 100kHz
Producenter
Vishay Sprague
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
470 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
D
Spænding - Nominel
6.3 V