T55A106M010C0500
DigiKeys varenummer
718-1984-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1984-1-ND - Afskåret tape (CT)
718-1984-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T55A106M010C0500
Beskrivelse
CAP TANT POLY 10UF 10V 1206
Detaljeret beskrivelse
10 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 10 V 1206 (3216 metrisk) 500mOhm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
T55A106M010C0500 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
500mOhm @ 100kHz
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Kapacitans
10 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
10 V