757D158M025DT3D kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Chemi-Con
På lager: 390
Datablad
Opgradering
Nichicon
På lager: 1.297
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 803
Parametrisk ækvivalent
På lager: 0
Billede for 757D158M025DT3D er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
757D158M025DT3D
DigiKeys varenummer
757D158M025DT3D-ND
Producenter
Producentens varenummer
757D158M025DT3D
Beskrivelse
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1500 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 73mOhm @ 120Hz 5000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
1.99 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2.98 A @ 40 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
26 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Højde - Monteret (maks.)
1,417" (36,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
73mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C