595D334X9016T2T
DigiKeys varenummer
595D334X9016T2T-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
595D334X9016T2T
Beskrivelse
CAP TANT 0.33UF 10% 16V 0805
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.33 µF Jævnt belagt Tantalkondensatorer 16 V 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
595D334X9016T2T Modeller
Kategori
Type
Jævnt belagt
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,087" L x 0,043" B (2,20mm x 1,10mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,057" (1,45mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
T
Spænding - Nominel
16 V