595D105X0020T2T
DigiKeys varenummer
718-595D105X0020T2TTR-ND - Tape & Reel (TR)
718-595D105X0020T2TCT-ND - Afskåret tape (CT)
718-595D105X0020T2TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
595D105X0020T2T
Beskrivelse
CAP TANT 1UF 20% 20V 0805
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µF Jævnt belagt Tantalkondensatorer 20 V 0805 (2012 metrisk) 9Ohm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
595D105X0020T2T Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
9Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,087" L x 0,043" B (2,20mm x 1,10mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,057" (1,45mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
T
Spænding - Nominel
20 V