593D336X9016D2TE3
DigiKeys varenummer
718-1972-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1972-1-ND - Afskåret tape (CT)
718-1972-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
593D336X9016D2TE3
Beskrivelse
CAP TANT 33UF 10% 16V 2917
Detaljeret beskrivelse
33 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2917 (7343 metrisk) 225mOhm
EDA/CAD-modeller
593D336X9016D2TE3 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
225mOhm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
D
Spænding - Nominel
16 V