592D228X06R3X2T20H
DigiKeys varenummer
718-592D228X06R3X2T20HTR-ND - Tape & Reel (TR)
718-592D228X06R3X2T20HCT-ND - Afskåret tape (CT)
718-592D228X06R3X2T20HDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
592D228X06R3X2T20H
Beskrivelse
CAP TANT 2200UF 20% 6.3V 5829
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 µF Jævnt belagt Tantalkondensatorer 6.3 V 5829 (14574 metrisk) 55mOhm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
592D228X06R3X2T20H Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
55mOhm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
5829 (14574 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,571" L x 0,290" B (14,50mm x 7,37mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,079" (2,00mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
X
Spænding - Nominel
6.3 V