298W106X06R3K2T
DigiKeys varenummer
718-1902-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
298W106X06R3K2T
Beskrivelse
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 0402
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 6.3 V 0402 (1005 metrisk) 15Ohm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
298W106X06R3K2T Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
15Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
K
Spænding - Nominel
6.3 V