298D475X9010M2T
DigiKeys varenummer
718-1163-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1163-1-ND - Afskåret tape (CT)
718-1163-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
298D475X9010M2T
Beskrivelse
CAP TANT 4.7UF 10% 10V 0603
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 10 V 0603 (1608 metrisk) 5Ohm
EDA/CAD-modeller
298D475X9010M2T Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
5Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,033" B (1,60mm x 0,85mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,035" (0,89mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
M
Spænding - Nominel
10 V