298D475X0016M2T
DigiKeys varenummer
718-298D475X0016M2TTR-ND - Tape & Reel (TR)
718-298D475X0016M2TCT-ND - Afskåret tape (CT)
718-298D475X0016M2TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
298D475X0016M2T
Beskrivelse
CAP TANT 4.7UF 20% 16V 0603
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 0603 (1608 metrisk) 6Ohm
EDA/CAD-modeller
298D475X0016M2T Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
6Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,033" B (1,60mm x 0,85mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,031" (0,80mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
M
Spænding - Nominel
16 V