298D105X9016M2T
DigiKeys varenummer
718-1158-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1158-1-ND - Afskåret tape (CT)
718-1158-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
298D105X9016M2T
Beskrivelse
CAP TANT 1UF 10% 16V 0603
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 0603 (1608 metrisk) 12Ohm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
298D105X9016M2T Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
12Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,033" B (1,60mm x 0,85mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,035" (0,89mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
M
Spænding - Nominel
16 V