199D476X96R3D7V1
DigiKeys varenummer
199D476X96R3D7V1-ND
Producenter
Producentens varenummer
199D476X96R3D7V1
Beskrivelse
CAP TANT 47UF 10% 6.3V RADIAL
Detaljeret beskrivelse
47 µF Jævnt belagt Tantalkondensatorer 6.3 V Radial
EDA/CAD-modeller
199D476X96R3D7V1 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Mfr
Levetid @ temp.
1000 timer @ 85°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,236" diam. (6,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,498" (12,66mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,250" (6,35mm)
Spænding - Nominel
6.3 V