135D146X9125F6
DigiKeys varenummer
135D146X9125F6-ND
Producenter
Producentens varenummer
135D146X9125F6
Beskrivelse
CAP TANT 14UF 10% 125V AXIAL
Detaljeret beskrivelse
14 µF Hermetisk forseglet Tantalkondensatorer 125 V Aksial 5,7Ohm
EDA/CAD-modeller
135D146X9125F6 Modeller
ESR (ækvivalent seriemodstand)
5,7Ohm
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 200°C
Størrelse/dimension
0,296" diam. x 0,641" L (7,52mm x 16,28mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
F
Spænding - Nominel
125 V