109D827X9015T2
DigiKeys varenummer
1129-109D827X9015T2-ND
Producenter
Producentens varenummer
109D827X9015T2
Beskrivelse
CAP TANT 820UF 10% 15V AXIAL
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
820 µF Elastomerforseglet Tantalkondensatorer 15 V Aksial 1,8Ohm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
109D827X9015T2 Modeller
Kategori
Type
Elastomerforseglet
Mfr
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,8Ohm
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bakke
Monteringstype
Hulmontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Aksial
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,406" diam. x 0,921" L (10,31mm x 23,40mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
T
Spænding - Nominel
15 V