657BR0203
DigiKeys varenummer
657BR0203-ND
Producenter
Producentens varenummer
657BR0203
Beskrivelse
POT 20K OHM 1W PLASTIC LINEAR
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
20k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Ledende plast 1W Loddeblik
Kategori
Antal udtag
1
Producenter
Vishay Spectrol
Justeringstype
Brugerdefineret
Serie
Temperaturkoefficient
±600ppm/°C
Emballage
Bulk
Rotation
250°
Varestatus
Aktiv
Resistivt materiale
Ledende plast
Modstand (Ohm)
20k
Termineringsudformning
Loddeblik
Tolerance
±20%
Aktuatortype
Rund
Effekt (Watt)
1W
Aktuatorlængde
0,875" (22,23mm)
Indbygget switch
Ingen
Aktuatordiameter
0,2497" (6,34mm)
Antal omgange
1.0
Bøsnings gevind
3/8-32
Funktioner
Forseglet
Monteringstype
Panelmontering
Konusform
Lineær
Størrelse - Krop
Rektangulær - 0,687" x 0,622" overflade (17,46mm x 15,81mm)