SUP40010EL-GE3
DigiKeys varenummer
SUP40010EL-GE3-ND
Producenter
Producentens varenummer
SUP40010EL-GE3
Beskrivelse
MOSFET N-CH 40V 120A TO220AB
Producentens standard leveringstid
55 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 40 V 120A (Tc) 375W (Tc) Hulmontering TO-220AB
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SUP40010EL-GE3 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
230 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Rør
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
11155 pF @ 30 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
375W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Hulmontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
40 V
Leverandørs enhedspakning
TO-220AB
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
1,8mOhm @ 30A, 10V