SUM70101EL-GE3
DigiKeys varenummer
SUM70101EL-GE3TR-ND - Tape & Reel (TR)
SUM70101EL-GE3CT-ND - Afskåret tape (CT)
SUM70101EL-GE3DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SUM70101EL-GE3
Beskrivelse
MOSFET P-CH 100V 120A TO263
Producentens standard leveringstid
42 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
P-kanal 100 V 120A (Tc) 375W (Tc) Overflademontering TO-263 (D2PAK)
EDA/CAD-modeller
SUM70101EL-GE3 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
190 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
7000 pF @ 50 V
Effektspredning (maks.)
375W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Leverandørs enhedspakning
TO-263 (D2PAK)
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
10,1mOhm @ 30A, 10V