SUD50P06-15-GE3
DigiKeys varenummer
SUD50P06-15-GE3TR-ND - Tape & Reel (TR)
SUD50P06-15-GE3CT-ND - Afskåret tape (CT)
SUD50P06-15-GE3DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SUD50P06-15-GE3
Beskrivelse
MOSFET P-CH 60V 50A TO252
Producentens standard leveringstid
63 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
P-kanal 60 V 50A (Tc) 2,5W (Ta), 113W (Tc) Overflademontering TO-252AA
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SUD50P06-15-GE3 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
165 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
4950 pF @ 25 V
Effektspredning (maks.)
2,5W (Ta), 113W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
60 V
Leverandørs enhedspakning
TO-252AA
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
15mOhm @ 17A, 10V