SQJ200EP-T1_GE3
DigiKeys varenummer
SQJ200EP-T1_GE3TR-ND - Tape & Reel (TR)
SQJ200EP-T1_GE3CT-ND - Afskåret tape (CT)
SQJ200EP-T1_GE3DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SQJ200EP-T1_GE3
Beskrivelse
MOSFET 2N-CH 20V 20A PPAK SO8
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MOSFET'er – Arrays 20V 20A, 60A 27W, 48W Overflademontering PowerPAK® SO-8 dual, asymmetrisk
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SQJ200EP-T1_GE3 Modeller
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
18nC @ 10V
Producenter
Vishay Siliconix
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
975pF @ 10V
Serie
Effekt - Maks.
27W, 48W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Teknologi
MOSFET (metaloxid)
Kvalifikation
AEC-Q101
Konfiguration
2 N-kanal (dobbelt)
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
20V
Pakke/hus
PowerPAK® SO-8 dual
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
20A, 60A
Leverandørs enhedspakning
PowerPAK® SO-8 dual, asymmetrisk
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
8,8mOhm @ 16A, 10V
Grundlæggende varenummer
Vgs(th) (maks.) @ Id
2V @ 250µA