SIHP17N60D-GE3 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Vishay Siliconix
På lager: 16.512
Datablad
Similar
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
På lager: 67
onsemi
På lager: 1.602
onsemi
På lager: 718
Infineon Technologies
På lager: 990
IXYS
På lager: 219
IXYS
Infineon Technologies
På lager: 6
STMicroelectronics
På lager: 586
STMicroelectronics
N-kanal 600 V 17A (Tc) 277,8W (Tc) Hulmontering TO-220AB
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SIHP17N60D-GE3
DigiKeys varenummer
SIHP17N60D-GE3-ND
Producenter
Producentens varenummer
SIHP17N60D-GE3
Beskrivelse
MOSFET N-CH 600V 17A TO220AB
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
90 nC @ 10 V
Emballage
Rør
Vgs (maks.)
±30V
Varestatus
Forældet
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1780 pF @ 100 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
277,8W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
600 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
TO-220AB
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
340mOhm @ 8A, 10V