SIHF080N60E-GE3
DigiKeys varenummer
742-SIHF080N60E-GE3-ND
Producenter
Producentens varenummer
SIHF080N60E-GE3
Beskrivelse
E SERIES POWER MOSFET TO-220 FUL
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 600 V 14A (Tc) 35W (Tc) Hulmontering TO-220 Full Pack
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
80mOhm @ 17A, 10V
Mfr
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 250µA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
63 nC @ 10 V
Emballage
Rør
Vgs (maks.)
±30V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2557 pF @ 100 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
35W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
600 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
TO-220 Full Pack
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V