TSM4YL103KR05
DigiKeys varenummer
716-TSM4YL103KR05TR-ND - Tape & Reel (TR)
716-TSM4YL103KR05CT-ND - Afskåret tape (CT)
716-TSM4YL103KR05DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TSM4YL103KR05
Beskrivelse
TRIMMER 10K OHM 0.25W J LEAD TOP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,25W, 1/4W J-leder Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 11.0 Drej Topjustering
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Vishay Sfernice
Antal omgange
11.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Modstand
10 kOhms
Termineringsudformning
J-leder
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,189" x 0,138" overflade (4,80mm x 3,50mm)
Tolerance
±10%