TS7Y201KR32
DigiKeys varenummer
716-TS7Y201KR32-ND
Producenter
Producentens varenummer
TS7Y201KR32
Beskrivelse
TS7 Y 200U 10% TR E3
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
200 Ohms 0,5W, 1/2W Mågevinge Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Vishay Sfernice
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Modstand
200 Ohms
Termineringsudformning
Mågevinge
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,277" x 0,264" overflade (7,04mm x 6,70mm)
Tolerance
±10%