TS53YL503MR10
DigiKeys varenummer
TS53YL-50KTR-ND - Tape & Reel (TR)
TS53YL-50KCT-ND - Afskåret tape (CT)
TS53YL-50KDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TS53YL503MR10
Beskrivelse
TRIMMER 50K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Detaljeret beskrivelse
50 kOhms 0,25W, 1/4W Mågevinge Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
TS53YL503MR10 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Modstand
50 kOhms
Termineringsudformning
Mågevinge
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 0,197" x 0,197" overflade (5,00mm x 5,00mm)
Tolerance
±20%