TS53YJ203MR10
DigiKeys varenummer
TS53YJ-20KTR-ND - Tape & Reel (TR)
TS53YJ-20KCT-ND - Afskåret tape (CT)
TS53YJ-20KDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TS53YJ203MR10
Beskrivelse
TRIMMER 20K OHM 0.25W J LEAD TOP
Detaljeret beskrivelse
20 kOhms 0,25W, 1/4W J-leder Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
TS53YJ203MR10 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Modstand
20 kOhms
Termineringsudformning
J-leder
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 0,197" x 0,197" overflade (5,00mm x 5,00mm)
Tolerance
±20%