TS53YJ201MR10
DigiKeys varenummer
TS53YJ-200TR-ND - Tape & Reel (TR)
TS53YJ-200CT-ND - Afskåret tape (CT)
TS53YJ-200DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TS53YJ201MR10
Beskrivelse
TRIMMER 200 OHM 0.25W J LEAD TOP
Detaljeret beskrivelse
200 Ohms 0,25W, 1/4W J-leder Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
TS53YJ201MR10 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Modstand
200 Ohms
Termineringsudformning
J-leder
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 0,197" x 0,197" overflade (5,00mm x 5,00mm)
Tolerance
±20%