TS53YJ103MR10
DigiKeys varenummer
TS53YJ-10KTR-ND - Tape & Reel (TR)
TS53YJ-10KCT-ND - Afskåret tape (CT)
TS53YJ-10KDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TS53YJ103MR10
Beskrivelse
TRIMMER 10K OHM 0.25W J LEAD TOP
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,25W, 1/4W J-leder Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TS53YJ103MR10 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Vishay Sfernice
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Modstand
10 kOhms
Termineringsudformning
J-leder
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 0,197" x 0,197" overflade (5,00mm x 5,00mm)
Tolerance
±20%